3 stycznia 2020

Tom Ford Research.

Dla tych z Was, które uwielbiają powiew luksusu i wybierają takie produkty do pielęgnacji skóry przygotowałam wyjątkowy post. Innowacyjna pielęgnacja, za którą kryją się innowacyjne odkrycia zaprezentowane na konferencji prestiżowej Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej (American Academy of Dermatology) i są obecnie przygotowywane do publikacji w czasopiśmie naukowym. Przed Wami (...werble!) linia Tom Ford Research.

Towarzyszyła mi wizja połączenia przełomowych osiągnięć naukowych w dziedzinie dermatologii z autentycznym luksusem oraz stworzenia kosmetyków do pielęgnacji skóry bez względu na rodzaj skóry i płeć. Oto dlaczego założyłem Tom Ford Research. W ścisłej współpracy z zespołem naukowców tworzymy coś wyjątkowego – coś, czego efektów nie sposób nie zauważyć.” – Tom Ford

Badacze TF wyodrębnili trzy kluczowe składniki zawierające kofeinę i zbadali ich potencjał w zakresie wspomagania naturalnej energii skóry. W następstwie przeprowadzonych badań powstała seria Tom Ford Research, która zawiera wysokie stężenie peruwiańskiego białego kakao, kofeiny oraz Gyokuro, które uzupełniając się wzajemnie, wspierają zdrowie i energię skóry.

Zacznijmy od kakao, powstało ono 1000 lat temu w wyniku skrzyżowania dwóch gatunków rośliny. Z uwagi na delikatność i trudniejszy niż w przypadku innych rodzajów kakao proces uprawy, peruwiańskie białe kakao jest niezwykle rzadką i unikalną odmianą (obecnie stanowi zaledwie 0,5% światowej produkcji kakao) zawierającą również polifenole, których wysoka zawartość pomaga ziarnom utrzymać potencjał w zakresie ochrony skóry przed oddziaływaniem wolnych rodników. Drugim składnikiem linii jest kofeina, która co prawda nie jest spektakularnym odkryciem ponieważ znamy ją od wielu lat, ale w połączeniu z pozostałą dwójką tworzy bardzo interesujący koncept. Kofeina zwiększa naturalną energię skóry i wspiera jej nawilżanie. Last but not least, Gyokuro - o której pierwszy raz usłyszałam właśnie w kontekście tej linii. Gyokuro (zawierająca kofeinę) to wyspecjalizowana, wysoko cenioną odmiana japońskiej zielonej herbaty. W przeciwieństwie do innych odmian zielonej herbaty Gyokuro rośnie w cieniu, nie zaś w słońcu, co skutkuje wyższym stężeniem niektórych związków chemicznych np. aminokwasu teaniny. Badania in vitro przeprowadzone przez zespół Toma Forda udowodniły, że Gyokuro działa na skórę kojąco i zapewnia jej ochronę przeciw utlenianiu.

W linii znajdziesz dwa produkty, serum oraz krem do twarzy. Serum Research Serum Concentrate jest skoncentrowane, dzięki czemu błyskawicznie odmienia wygląd zmęczonej skóry, pomagając jej wchłaniać i zatrzymywać wilgoć. Widoczność porów, linii i zmarszczek ulega zmniejszeniu, a zdrowy blask i sprężystość powracają. Oprócz składników o których pisałam wyżej, w produkcie znajdują się między innymi kwas glikolowy, kwas masłowy oraz peptydy, które są odpowiedzialne za redukcję widoczności linii, a także zmarszczek. Tom Ford Research Creme Concentrate to opatrunek dla odwodnionej i przesuszonej skóry. Silnie nawilżająca, bogata formuła kremu jest lekka i niemalże niewyczuwalna. Krem wnika w skórę, nasycając ją blaskiem i rozpromieniając, pięknie rozświetla cerę i współpracuje z podkładami. W składzie oprócz białego kakao, kofeiny oraz Gyokuro odnajdziemy kwas hialuronowy, peptydy wygładzające skórę i ograniczające widoczność drobnych linii i zmarszczek. Formuły nie zawierają alkoholu, parabenów, zminimalizowano w niej także obecność potencjalnych alergenów. Krem przeznaczony jest do skóry suchej, odwodnionej, nie powinny używać go kobiety ze skórami tłustymi ponieważ przez obecność olei i maseł może potencjalnie zatykać pory.

Przyznaję, że od chwili w której zobaczyłam zapowiedzi tej linii bardzo chciałam ją wypróbować. Obawiałam się nawet, że może nie dotrzeć do Polski, ale oto jest! Bardzo luksusowa, w minimalistycznych i pięknych opakowaniach, o bardzo przyjemnej teksturze i sprawiająca ogromną przyjemność podczas aplikacji - taka właśnie jest pielęgnacja Tom Ford. Efekty? Widoczne. Produkty poprawiają jakość skóry, dogłębnie ją odżywiają i nawilżają, sprawiają, że linie są mniej widoczne i stają się wypełnione. Bardzo, bardzo przyjemny krem i serum, czekam na więcej!

Czytaj dalej...

0 komentarze:

Publikowanie komentarza