29 lipca 2019

Chanel, Les Eaux de Chanel Paris - Riviera.

Paris - Riviera to mój ulubiony zapach z kolekcji Les Eaux de Chanel. Najbardziej słodki, letni, ciepły, przyjemny. Doskonale owijający się wokół całego ciała, dokładnie jak powiew wiatru w ekstremalnie gorący dzień.

Paris - Riviera to najnowszy zapach z kolekcji w którym słodka i orzeźwiająca świeżość sycylijskiej pomarańczy łączy się z delikatnością neroli. Twórca zapachu, Olivier Polge opisuje go: 'Paris -Riviera to kwiatowy i promienny zapach, który odzwierciedla radosną, słoneczną atmosferę Riwiery Francuskiej w latach 20.' Co prawda nigdy nie byłam w tamtych rejonach (jeszcze!), ale zgadzam się z zachwycającą promiennością kompozycji.

Inspiracją do stworzenia zapachu był rok 1928 r. w którym Gabrielle Chanel buduje na Lazurowym Wybrzeżu willę La Pausa. Zachwycające krajobrazy i ekscytujący styl życia sprawiły, że Riwiera Francuska stała się popularnym miejscem dla nowej elity. Paris - Riviera przywołuje swą kwiatową i słoneczną aurą słodycz tego stylu życia. My co prawda ten styl życia możemy sobie wyobrażać, ale uwierzcie, że jest to jedna z najpiękniejszych propozycji marki Chanel. Lekka, zwiewna, bardzo przyjemna.

Nieco słodka, słoneczna i letnia kompozycja podana w minimalistycznym, przepięknym flakonie (i kartoniku także!). Jest niewątpliwie jedną z najczęściej używanych przeze mnie tego lata. Zapach rozświetlony kompozycją cytrusów i białych kwiatów. Łagodna i cierpka sycylijska pomarańcza rozświetla cytrusowe nuty neroli. Zapach dostępny jest w butiku Chanel w Galerii Mokotów w Warszawie, pojemność flakonu 125 ml kosztuje 506zł, natomiast 50 ml - 325 zł. Zapach jest limitowany, można go nabyć tylko przez rok: od 1 czerwca 2019 do 1 czerwca 2020.

Czytaj dalej...

0 komentarze:

Publikowanie komentarza