26 sierpnia 2018

Jade roller: jak działa, jak używać i gdzie kupić?

Roller, masażer, wałek jadeitowy, jade roller - te wszystkie nazwy określają jedną rzecz. Największy hit w pielęgnacji skóry, przyrząd do masażu twarzy, znany powszechnie w tradycyjnej medycynie chińskiej. Używają go modelki, gwiazdy, bloggerki, kobiety na całym świecie. Używa go także Agata Herbut. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji poznać rollerów, na pewno zastanawiasz się jaki jest sens w ich używaniu.

Kamienny masażer (zielony jest z jadeitu, różowy z kwarcu) dzięki któremu wykonujemy regularny masaż widocznie wygładza skórę, a genialny chłód kamienia w połączeniu z delikatnym uciskiem, pozwala odprowadzić limfę i tym samym pozbyć się opuchnięć od oczami i obrzęków. Mogłabym masować się nimi bez przerwy, używam ich solo, w połączeniu z kremami, esencjami, serami, olejkami, a także maskami w płachtach. Rano nie ma nic lepszego niż minutowy masaż chłodzącym kamieniem! Genialnie relaksuje i pozwala mi...skupić się na sobie. Zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć dość górnolotnie, ale naprawdę uwierzcie mi, że home spa w czasie roku szkolnego, z dwójką dzieci jest właściwie niemożliwe albo ogranicza się do minut pięciu.

W tym akcesorium jest mój plan. Widząc efekty jego działania, chcę masować się systematycznie i po prostu robię to. Trzy minuty mojego masażu to lepsze samopoczucie mamy, narzeczonej i koleżanki (czyli mnie). Szczęśliwa mama to również taka rodzina, si? Nie chcę żebyście zrozumiały, że moje życie opiera się jedynie na masowaniu się, ale uważam, że każda z nas ma prawo sprawiać sobie przyjemności i zrobić wszystko, aby znaleźć na nie czas. Te kilka minut w ciągu dnia to też spędzanie czasu ze sobą. Można pomyśleć, zwolnić, spróbować zrelaksować się, odpocząć. Dla mnie to mega ważne. Wracając jednak do rollera i do tego, co może zrobić ze skórą przy regularnym stosowaniu. Jego celem jest pobudzenie pracy komórek skóry twarzy i zredukowanie napięcie mięśni. Masaż ma pobudzić krążenie oraz przepływ limfy, co ułatwia detoksykację. W bonusie dostajemy redukcję napięć mięśniowych, które w dużej mierze odpowiedzialne jest za powstawanie zmarszczek. Masując twarz wzmacniamy mięśnie. Pamiętaj jednak, że zawsze powinnaś wykonywać masaż w przeciwnych kierunku niż działa grawitacja. Dzięki masowaniu zwiększamy absorbowania przez skórę produktów pielęgnacyjnych, które skuteczniej działają.

Rollery, które widzisz na zdjęciu to White Lotus. Miałam rollery innych marek (również kupione na ebay), nieco tańszych, ale zupełnie nie dorównywały im jakością. Te są solidne, dobrze wykonane i wyglądają naprawdę pięknie. I co najważniejsze, zawsze są chodne.

Podpowiadam, że na westwing.pl trwa na nie promocja (również na guashę!) - robiąc zakupy przez ten LINK otrzymasz dodatkowe 100 zł rabatu!

Używasz rollerów? Robisz masaże twarzy? Daj znać!

Czytaj dalej...

0 komentarze:

Publikowanie komentarza