24 stycznia 2017

Kalendarz Literacki 2017 - jak powstał i dlaczego?


Kilka dni temu wspominałam o projekcie w którym wzięłam udział, do wczoraj był jeszcze tajemnicą! Dzień po premierze mogę zdradzić już prawie wszystkie sekrety i zaprosić Cię do przyłączenia się do akcji. Myślisz, że jest możliwe, aby w jednym projekcie połączyć urodę kobiet, kunszt fryzjerski z literaturą, miłością do książek,a przede wszystkim działaniem pro bono? Schwarzkopf Professional, styliści fryzur Milek Design i Fundacja Zaczytani.org udowodniła, że tak!



W pewien grudniowy poranek spotkaliśmy się żeby zrobić coś fajnego! Stworzyliśmy 12 stylizacji na 12 miesięcy. Każdy z nich inspirowany był konkretną postacią literacką. Po co? Aby pomagać dzieciakom! Styliści Milek Design przy wsparciu Schwarzkopf Professional zainspirowani kobiecymi postaciami z książek, opracowali kreacje fryzjerskie z nowoczesnym wykończeniem.



W rolę 12. wybranych bohaterek literackich uchwyconych przez fotografa Krzysztofa Opalińskiego, wcieliłyśmy się my czyli Agata (agatamanosa), Kamila (cam_my), Julia (juliettecapuleti), Matylda (mojedolcevita) i Natalia (jestrudo). Piękna sesja tworząca kalendarz przedstawia nowoczesne oblicza Julii (Romeo & Julia), Ani z Zielonego Wzgórza, Pippi Langstrumpf, Anny Kareniny, Izoldy, Lisbeth Salander (Millennium), Lolity, Izabeli Łęckiej (Lalka), Jagny (Chłopi), Oleńki (Potop), Zosi (Pan Tadeusz) oraz Królewny Śnieżki.



I najważniejsza sprawa! Dochód ze sprzedaży kalendarza zasili konto Fundacji Zaczytani.org, - każda złotówka będzie wspierała prowadzone przez nią czyli między innymi powstawanie bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka, coroczną Wielką Zbiórkę Książek, tworzeniem szlaku Zaczytanych Ławek czy Pokoi Terapeutycznych.



Zachęcam Cię gorąco do wsparcia naszego projektu, cel jest naprawdę tego warty! Kalendarz-cegiełkę (30 zł) możesz kupić w Warszawie w salonach Milek Desgin oraz lada dzień na stronie zaczytani.org.



zdjęcia: Artur Kowalczyk
realizacja filmu: Wojtek Sochaczyński
Czytaj dalej...

0 komentarze:

Prześlij komentarz