6 lipca 2015

Atelier Cologne Figuier Ardent.

Łatwo można mnie kupić niebieskim szkłem, soczystością, wierceniem w nosie, nieoczywistością. Figuier Ardent spod szyldu Atelier Cologne ma to wszystko i jeszcze więcej. Na przykład ma figę i kardamon, drewno cedrowe oraz anyż, czarny pieprz,a także bób tonka. Wszystko to lubię. I ten kolor. Proszę Cię, powiedz mi, że nie kojarzy Ci się z czymś przyjemnym?Odrobina historii: Atelier Cologne to pierwszy Dom Perfumiarski całkowicie oddany wodzie kolońskiej, mitycznemu klasykowi perfumiarstwa. Jej twórcy, Sylvie Ganter i Christopher Cervasel wykreowali nieistniejącą dotąd rodzinę perfumiarską, absolut wody kolońskiej - Cologne Absolue, będący celebracją elegancji akordów hesperydowych z najszlachetniejszymi surowcami perfumiarskimi. Każda Cologne Absolue jest uchwyconym bezcennym wspomnieniem intensywnych doznań. Chcesz poznać wspomnienie moich Figuier Ardent? «Odszedł nie wiedząc, czy otrzyma jego list. Na pewno będzie pamiętać miejsce, gdzie po raz pierwszy się spotkali. Przy jeziorze, gdzie ich drzewo urosło przez te wszystkie lata. Ich inicjały pociemniały dawno temu wyryte w korze. Gdy to zobaczył, te wszystkie lata przepłynęły mu przed oczami, a ich miłość rozbłysła jak w pierwszej chwili magicznej i tajemniczej.”


W pierwszej chwili odurzy Cię. Chwilę później wyczuwasz akordy drzewne, następnie przyprawy oraz figę. Ten początek jest bardzo intensywny i musisz go przetrwać, aby dokładnie poznać Figuier Ardent. Nie ma tutaj traw, eksplozji zieleni czy wody. Opowieść o fidze jest szlachetna, dostojna i elegancka. Może dlatego najpiękniej układają się podczas deszczu, wilgoci? Na próżno szukać w kompozycji owoców figi, takich prosto z drzewa, ona przybiera bardziej kremową i zmysłową formę. Ja ją bardzo doceniam, ma w sobie dużo charakteru, a całość trzyma się blisko skóry. Najbliżej. A może to dzięki miłości o której wspominają Sylvie Ganter i Christopher Cervasel? Tak czy inaczej mogę je nosić zarówno w chłodne, letnie poranki jak i wietrzne wieczory. Na mojej skórze są trwałe i cudownie kształtne, namacalne. Nie wiem jaka kobieta może nimi pachnieć, nie zbuduję żadnej historii dla Ciebie. Ja mogę je nosić. Ja mogę nimi pachnieć.Marka Atelier Cologne dostępna w Sephorze, aktualnie można znaleźć 14 kompozycji z których w najbliższym czasie chciałabym poznać Sud Magnolia, Pomélo Paradis ("Czy był idiotą, jadąc całą noc tylko po to, by ją zobaczyć? Być może to adrenalina i brak snu, ale gdy przypomniały mu się chwile, które spędzili razem, automatycznie pojawiło się słowo: przeznaczenie. Koralowy wschód słońca sprawił, że przyspieszył. Teraz nie miał już wyboru, jak tylko zobaczyć się z nią"), Mandarine Glaciale oraz Orange Sanguine. Dziewczyny mieszkające w Warszawie mają ułatwione zadanie - kompozycje można spotkać np. w warszawskiej Arkadii (Sephora). Lada chwila i ja się tam pojawię.

Czym pachnie Twoje lato?
Czytaj dalej...

15 komentarzy:

 1. Mam probke Orange I jest boski. Jutro IDE obadac Pomelo😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wcielo mojego komenta. Orange mnie uwodzi!

  OdpowiedzUsuń
 3. moje lato pachnie masłem shea o zapachu białego piżma, tak mnie ujęło, że żaden inny zapach teraz mi nie pasuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ich kompozycje i mam kilka w planach zakupowych. A nad tą figą rozplywalam się wczoraj podczas buszowania po Arkadii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje obecnie próbkami z Galilu, jestem na etapie testów ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Noemi, zazdroszczę, a który najbardziej Ci się podoba?

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja jeszcze nie znam ich za dobrze, ale poznam - mnie bardzo pomarańcza kusi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Aga, a skąd takie masło masz?:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Weronika do szału doprowadza mnie ten Disqus :(
  To ja też chcę poznać pomarańczę, koniecznie!
  Jest rześka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest bardzo dostojna pomarancza,taka ciut ciepla.jakby rozgrzana w sloncu. Moje serce jednak do Pomelo. Dzisiaj bylam obadac😊

   Usuń
 10. Z Organique, po prostu oszalałam na jego punkcie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. zaraz wyślę Tobie zdjęcie tych, którymi jaram się najbardziej, tylko nie mogę zejść do łazienki ;P

  OdpowiedzUsuń
 12. bal d afrique dyredo, diptyque: philososyhos ,eau rose, l'ombre dans'eau.

  OdpowiedzUsuń
 13. oto moje wyśnione miłości ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. TY Wiesz... że Ja teraz muszę je sprawdzić :D

  OdpowiedzUsuń