30 czerwca 2017

Asos a sprawa rozstępów.

Edit: Już po opublikowaniu posta, przypomniałam sobie o kolekcji letniej firmy MONKI, którą bardzo lubię! Jedna z moich Czytelniczek napisała na Instagramie, że pomysł Asos jest pewnie chwilowy (Iwona, pozdrowienia!) więc nawet jeśli tak będzie (choć mam nadzieję, że nie!) - daję znać, że są inne marki, które kobiece ciało traktują zupełnie poważnie.Dlaczego kobiety podzieliły się na dwa fronty? Czy walka o nasze lepsze samopoczucie nie powinna nas łączyć? Wiesz, że od dawna dzielę się na blogu swoimi spostrzeżeniami na temat ciała, urody, kompleksów - dzisiaj zrobię to po raz kolejny. Asos, jeden z najbardziej znanych sklepów z ubraniami postanowił zaangażować do współpracy przy sesji strojów kąpielowych modelki, które posiadają rozstępy oraz blizny na ciele. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt iż
n i e
w y m a z a l i
i c h
w
P h o t o s h o p i e
.


Gdy tylko przeczytałam o sprawie, sprawdziłam na Asos zdjęcia i faktycznie są! Są zdjęcia pięknych dziewczyn, które są nie wyretuszowane. Wydaje mi się, że to powinno być naturalne, ale tak bardzo nie jest, że wzbudza tyle kontrowersji. Ja jestem pogodzona ze swoimi rozstępami i innymi atrakcjami, są częścią mnie. Wiem jednak, że część z Was nie jest w stanie przez to przejść i czujecie się źle. Mam nadzieję, że takie działania jak podjął Asos staną się naturalną praktyką i przestaniemy się oszukiwać, że nasze ciała pozbawione są włosów, krostek, pieprzyków, rozstępów i podobnych historii.

W social media opinie są podzielone - dla niektórych rozstępy są obleśne, a blizny po pryszczach niewypowiedzianie brzydkie. Tylko czy przypadkiem to ludzie, którzy tak właśnie myślą nie powinni być w mniejszości? My natomiast powinnyśmy zrozumieć, że to, co znajduje się na naszej skórze jest w pełni naturalne i wszechobecne. Wszystkie mamy włosy, wszystkie mamy pieprzyki, niemal każda z nas ma rozstępy, ponad połowa pewnie cellulit. Ja mam jeszcze zmarszczki, piegi oraz czasami nawet kropki po goleniu nóg.Jestem naprawdę bardzo, bardzo ciekawa Twojego zdania! Co myślisz o takich zdjęciach? O całej akcji?

Ps.Umówmy się, że Asos i tak pokazał wersję light, natomiast moim zdaniem super ważne jest to, że pokazał!
Czytaj dalej...

0 komentarze:

Prześlij komentarz