17 listopada 2016

Acqua di Parma Peonia Nobile.


Róż. Kwiaty. Róż. Kwiaty. Jak mantra. Gdyby jeszcze było piekielnie słodko mogłabym rozpuścić się pod naporem słodkości. Na szczęście nie jest i na szczęście lukrem w Peonia Nobile jest tylko flakon.


Czarny pieprz, malina, piwonia, geranium, róża turecka, frezja, ambra, paczula i piżmo - połączenie buzujące kwiatami, ale nie przytłaczające. Dzięki geranium i róży tureckiej kompozycja staje się odrobinę kwaskowata, lekko orzeźwiająca. Często jestem sceptycznie nastawiona do zapachów stricte kwiatowych z prostej przyczyny, boję się, że mogą okazać się lepkie, ciągnące się, nie będę w stanie udźwignąć ich bukietu. Oprócz zapachu mam jeszcze krem do ciała, który świetnie nawilża, a oprócz tej właściwości ma jeszcze jedną ważną zaletę dla wielbicielek Peonii - przedłuża trwałość zapachu oraz jest bardzo trwały.


W opisie zapachu możesz przeczytać, że Peonia jest pełna przepychu, ale także delikatności. Ekskluzywne i wyrafinowane Ogrody Włoskie chronią piękno i podkreślają szlachetność tego majestatycznego i niezwykle eleganckiego kwiatu, pielęgnują bogactwo nieskończoności aspektów jego płatków. Acqua di Parma zamyka kwiat piwonii w wyrafinowanym i czarującym zapachu, dedykowanym dynamicznej i pełnej życia kobiecości. Ja nie jestem w stanie odnotować tego przepychu czy elegancji, ale jestem pewna, że to tylko albo i aż kwestia tego, jakie jesteśmy, co robimy, jaki mamy nastrój. Nie jestem ani elegancka ani nie jest mi bliski przepych natomiast widzę siebie w targecie miłośniczek Peonii Nobile oraz samej marki Acqua di Parma.

Do powąchania, do poznania. Zapisz na swojej liście!

Jaki jest Twój ulubiony kwiatowy zapach?
Czytaj dalej...

0 komentarze:

Publikowanie komentarza