23 sierpnia 2016

Acqua di Parma. Colonia Quercia.


Impulsem do rozwoju i zmian jest zwykle odkrywanie innych kultur oraz mentalności ludzi, alternatywą natomiast zgłębianie własnych korzeni i tradycji. Podczas każdej wyprawy emblematyczny zapach Acqua di Parma napotyka unikalne, szlachetne składniki, które łączą się z nim w intrygującej grze. Odmieniają go i jednocześnie zachowują w pełni jego charakter, nadając mu nowe oblicze. Dzisiaj opowiem Ci o Colonia Quercia, która odkrywa krainy czasem odległe, a czasem całkiem bliskie, zawsze jednak nowe i inspirujące.


Miękki dywan delikatnie wilgotnej ziemi i światło przebijające przez gałęzie. Spokój poranka i chłodny, kojący cień wspaniałych, majestatycznych drzew. Potężne, silne drzewa, których mocne gałęzie tworzą kulisty tunel. Naturalna architektura, która istnieje od niepamiętnych czasów, tak cudowna dla spokojnych przechadzek, podczas których głęboko wdychamy mocny aromat przesycającego powietrze leśnego runa. Męski? Jeśli nad wyraz mocno trzymasz się ram i nie pozwalasz sobie na poznanie czegoś więcej, mocniej, silniej.


W pierwszej chwili, jeszcze przed pierwszym zapoznaniem obawiałam się, że nie uda nam się bliżej zaprzyjaźnić, że będę w Quercii wyszukiwała nut, które zupełnie nie są moje. Niespodzianka, kolejny zapach, który określany jako męski staje się mi bardzo bliski. Pełen mocy, któremu nie sposób się oprzeć. Bogata, sensoryczna kompozycja, w której zamknięty jest nieśmiertelny duch szlachetnego drzewa. W Colonii Quercia przejawia się siła majestatycznego drzewa, które symbolizuje wszechświat. Zapach rozwija się uwalniając unikalne, cytrusowe nuty Colonii, które następnie łączą się z aromatem mchu – zieleni i światła - towarzyszącym długiej przechadzce po lesie. Głębokie tonacje zapachowe, uwalniane przez składnik ceniony przez największych perfumiarzy świata - absolut mchu dębowego, tworzą elegancką i oryginalną alchemię. Jasne i musujące otwarcie zapachu w pełni oddaje charakterystyczny i niezapomniany charakter Colonii. Olfaktywną podróż rozpoczynają cytrusowe nuty głowy i mariaż bergamotki, cytryny, petitgrain oraz różowego pieprzu. Serce zapachu uwalnia pikantne i wibrujące nuty geranium, kardamonu i drzewa cedrowego. To preludium do wielkiego finału - absolutnie olśniewającego, wyrafinowanego i pełnego mocy. Wiodącą rolę odgrywa tu absolut mchu dębowego. Niebywała trwałość i intensywna elegancja. W wibrującej podstawie zapachu, aromaty drzewa i mchu podbijają cudowne akcenty fasoli tonka i szlachetne ciepło paczuli.


Mech dębowy porasta korę pnia dębu, czerpiąc jego siłę, którą następnie uwalnia w intensywnych nutach zapachowych. To jeden z najszlachetniejszych, wyrafinowanych, starożytnych składników stosowanych w wysokiej sztuce perfumiarskiej - niezbędna nuta nadająca trwałości i charakteru najbardziej wyrafinowanym kompozycjom olfaktywnym. W celu uzyskania niewielkiej, cennej ilości składnika, mech zostaje zbierany zimą i na wiosnę a następnie suszony i przechowywany aby wszystkie jego aspekty olfaktywne mogły dojrzeć w pełni. Dopiero wtedy, z konkretu mchu, uzyskiwany jest absolut szczególnie bogaty w niuanse sensoryczne. Mariaż zielonych i drzewnych nut z zapachem głębokiego lasu w harmonii tak zdecydowanej i jednocześnie delikatnej, przesyconej aromatem wilgotnej ziemi i liści. Zapach tak niezapomniany, jak poranny spacer pośród wspaniałych dębów. Uwielbiam las, uwielbiam go szczególnie o poranku - kilka dni temu mogłam napawać się aromatami, które oferuje. Jeśli będziesz miała okazję być w lesie rankiem, spróbuj zbliżyć się do roślin. Powąchaj wilgotny mech, liście z kroplami rosy, dotknij trawy. To właśnie te doznania, emocje, natura na wyciągnięcie dłoni są jak Colonia Quercia.
Czytaj dalej...

0 komentarze:

Publikowanie komentarza