14 czerwca 2016

Christian Dior J'adore Lumière edt.


Bardzo lubię pisać o zapachach mimo, iż zdaję sobie sprawę jak ciężko jest odwzorować to o czym opowiadam - na pewno w dużej mierze przyczyniają się do tego emocje bo to właśnie one odgrywają ogromną rolę w odbieraniu zapachu. J'adore przez wiele lat była dla mnie kompozycją obok której przechodziłam z obojętnością - nie do końca w moim stylu, nie umiałam zachwycać się reklamą prasową, flakonem - teraz myślę, że kilka lat temu zwyczajnie nie byłam w targecie marki Dior.


Kilka lat temu pisałam o J’adore L’Or Essence de Parfum (link do recenzji: J’adore L’Or Essence de Parfum) oraz o J'adore Voile de Parfum (link dor ecnezji: J'adore Voile de Parfum) - dzisiaj opowiem Ci o najmłodszym dziecku z rodziny - wodzie toaletowej J'adore Lumière.


Kreator perfum marki Dior François Demachy chcąc uchwycić unikalny charakter nowej wody toaletowej J’adore Lumière postanowił wyeksponować jej kontrasty, podkreślić świeżość i jednocześnie zachować wierność kwiatowej, kultowej kompozycji. Nuty głowy rozbrzmiewają radością i urzekają, a esencja gorzkiej pomarańczy budzi zmysły i zaostrza apetyt. Słodycz Magnolii z nutą wanilii i cytryny kontrastuje z drżącą i delikatną różą damasceńską. Esencje rozwijają się, a razem z nimi kwiat pomarańczy z Vallauris, wybrany spośród wszystkich innych ze względu na swój unikalny charakter – migotliwy jak biel jego płatków i ciepły jak promienie słońca. Intensywny kwiat, który pozwala błyszczeć.
Tak jak wspominałam nie jestem fanką klasycznego J'adore, natomiast Lumière dzięki pomarańczy, cytrynie oraz róży zyskały piękną gładkość, głębię i jednocześnie lekkość. Myślę, że najlepszym określeniem najnowszej odsłony będzie świetlistość - mają w sobie coś urzekającego, ta lekkość wymieszana ze słodyczą i elegancją. Ta elegancja natomiast jest zupełnie inna niż w klasyku, mam wrażenie, że jest skierowana do nieco młodszej dziewczyny - w naszym wieku. Myślę, że warto poznać Lumière - może okazać się idealną kompozycją dla Ciebie jeśli nie do końca czułaś się spójnie z J'adore.


Miałaś okazję poznać J'adore Lumière? Co o nich myślisz?
Czytaj dalej...

0 komentarze:

Publikowanie komentarza