27 listopada 2015

Jak pachną święta? Boucheron. Place Vendome White Gold.


Cynamon, gałka muszkatołowa, przyprawa do piernika, imbir, pomarańcze, goździki, kardamon to aromaty z którymi kojarzą mi się święta. Jest aromatycznie, nieco pikantnie i bardzo ... miałam napisać winnie, ale to określenie przeradza się w jakąś obsesję z mojej strony. W chwili, gdy dostałam do przetestowania najnowszą propozycję marki Boucheron - Place Vendome White Gold i zobaczyłam opakowanie, pomyślałam: będą kwiatki. będzie duchota. będzie ciężko.


Ale są święta! Oprócz tych wszystkich przypraw (zapomniałam o starej, dobrej wanilce!), które wymieniłam mogę z całą pewnością i przekonaniem obok umieścić Place Vendome White Gold i określić je mianem świątecznej słodyczy.
Bez oszukiwania. Jest słodko. Nie opowiem Ci historii o zmysłowości i spojrzeniach moich na nim, jego na mnie, naszych na nas czy ... powtórzmy jego na mnie! Boucheron określa ten zapach jako iskrzącą zimę (pięknie prawda?) i ja totalnie się z tym zgadzam, jeśli brakuje Ci odrobiny słodyczy, czegoś co poprawi Ci humor, gdy patrzysz przez okno i widzisz wszechobecną szaroburość to Place Vendome White Gold jest doskonałym wyborem.


Rzadko kopiuję informację prasową, ale tym razem jest w stu procentach trafiona więc niosę dobrą nowinę dalej: "Pewnego poranka, wibrujące słońce wstaje i zalewa Place Vendôme światłem (ja dodałabym jeszcze mróz i to taki, który widziałyśmy na oknach jakieś dwadzieścia lat temu, będąc dziećmi). W jego blasku pod nr 26, wspaniałe witryny Boucheron ożywają. Szlachetne metale iryzuja, klejnoty połyskują jak nigdy wcześniej. Mistrzowskie rzemiosło Boucheron, marki, o której mówi się, że to “ręce światła”, pokazuje się w całym splendorze. To esencję zimowego słońca – magię ciepła na tle lodu. Dreszcz chłodu soku Gruszki Williams, przyprawiony szczyptą Bergamotki i Różowego Pieprzu, intryguje zmysły. Nasycony słońcem Jaśmin Sambac ustępuje po chwili czystości płatków Białej Piwonii i zmysłowości Granatu. Wanilię rozświetlają kremowe akcenty Sandałowca i Cedru. Ta kwiatowo orientalna woda perfumowana, z jej enigmatycznym magnetyzmem, jest zarazem chłodna i ciepła, nasycona światłem. “Jak szlachetne kamienie, każdy składnik ma swą własną mineralność, unikalną sygnaturę”, wyjaśniają Olivier Cresp i Nathalie Lorson, kreatorzy stojący za tym wyjątkowym, perfumeryjnym klejnotem."


Piszę dla Ciebie recenzję, obok stoi flakon, co chwilę sięgam po niego i przypominam sobie święta i zimę w dzieciństwie - ta cała aura, opowieść to coś cudownego. Dla mnie pomimo tego, że Place Vendome White Gold nie jest arcyzłożony, trudny, czy niszowy - okazuje się być czymś ważnym i specjalnym. On przywołuje wspomnienia, które są dla mnie bajkowe, magiczne i wyjątkowe. Tak jak moje dzieciństwo, w moim domu, z moimi rodzicami, z moim rodzeństwem. Ah, zapomniałabym - Place Vendome White Gold są określane jako orientalno - kwiatowe, nutami głowy są gruszka, bergamotka i różowy pieprz, nutami serca są jaśmin wielkolistny, piwonia i granat, nutami bazy są drzewo sandałowe, wanilia i cedr. Proszę Cię idź je sprawdzić, dotknąć.

Kiedy ostatnio wdziałaś bajkowy szron na szybach?
Czytaj dalej...

0 komentarze:

Prześlij komentarz