8 marca 2015

AMN Icons: Dr Irena Eris.


Nie wiem jakim jeździ samochodem, w jakim egzotycznym kraju była na wakacjach, ile kosztują jej buty. Nie bryluje na okładkach gazet, nie opowiada o swoim prywatnym życiu (jak to!?), nie jest kontrowersyjna. Wszystko, co zdobyła to efekt jej ciężkiej pracy, ambicji i siły. Irena Eris jest Ikoną.

     Myśląc o swoim biznesie marzyła, aby czerpać satysfakcję z pracy i do końca życia móc tworzyć oraz odnaleźć swoje miejsce w małym laboratorium. Nie dostała się na wymarzoną medycynę, zdecydowała więc, że alternatywą staną się studia farmaceutyczne. W trakcie nauki powstały jej pierwsze kosmetyki, które testowała najpierw na własnej skórze, później tworzyła je także dla znajomych. Doktorat w Berlinie z dzieckiem na ręku, obroniony podczas bezpłatnego urlopu wychowawczego.

     Następny etap to Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowe warszawskiej Polfy. Praca w nim nie okazała się szczytem marzeń. Irena Eris podjęła decyzję o założeniu własnej firmy.

     Pieniądze na start, pożyczone przez mamę, stały się wkładem w firmę – Irena Eris założyła ją w podwarszawskim Piasecznie, w 50 m2 pomieszczeniu. Początki? Jeden rodzaj kremu, przygotowywany w specjalnie do tego celu przystosowanym mieszalniku. Szpatułką nakładany do słoiczków i rozwożony przez męża Henryka - Fiatem 126p.

     Trzy lata wystarczyły, aby firma zaczęła przynosić zyski. Lepsza sytuacja finansowa była początkiem kolejnego kroku czyli kolejnego kremu. Pierwszy był półtłusty, ten - nawilżający. Gama produktów powoli się rozrastała, mleczko do twarzy, krem dla dzieci, krem ekstra tłusty, do cery wrażliwej, naczynkowej. W 1987 firma zatrudniała już dwanaście osób!

Sześć lat później, w 1993 roku w Piasecznie powstał zakład produkcyjny (jak na tamte czasy ultranowoczesny!). Wyposażony między innymi w komputerowo sterowane maszyny. Dzisiaj W całej Grupie Dr Irena Eris zatrudnionych jest prawie tysiąc osób. Firma w asortymencie ma blisko kilkaset produktów, a swoje towary eksportuje do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Powstała sieć Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris (w Polsce i za granicą ) oraz trzy Hotele SPA Dr Irena Eris: w Krynicy-Zdroju, we Wzgórzach Dylewskich oraz w Polanicy Zdroju.

     Najskromniejsza polska milionerka, ikona kobiety przedsiębiorczej, uwielbiana i szanowana w swojej firmie słynącej z bycia przyjazną kobietom. To kobiety właśnie stanowią ponad 60 proc. pracowników firmy, na stanowiskach kierowniczych proporcje kobiet i mężczyzn są równe. Jak odniosła tak wielki sukces? Mówi, że motorem działania nigdy nie były pieniądze, że chciała się rozwijać, tworzyć, spełniać. O emeryturze nie myśli. Bo właściwie po co, kiedy jest się szczęśliwą i silną kobietą? Ps. Mam! Wiem o niej trzy rzeczy, o których wiedzą tylko najbliżsi. Jest wierna kunsztowi perfumeryjnemu Chloé. Restauracja, którą odwiedza z przyjemnością - Romantyczna (w Hotelu SPA Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich), a ukochany deser to zabaglione.Czytaj dalej...

4 komentarze:

 1. Ja od kilku lat podziwiam dr Irenę Eris. Niesamowita kobieta, która ciężką pracą osiągnęła tak wiele. Uwielbiam jej kosmetyki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwona bardzo się cieszę z Twojego komentarz, dla mnie to także ikona!

   Usuń
 2. Kilka lat temu, kiedy prowadzilismy inny rodzaj działalności gospodarczej, mięlismy kontrahentow z Węgier .Zawsze wozilam tym węgierkom kremy Eris, bo twierdzily ze są lepsze niz Lauder czy Lancome ! DUMA ♡

  OdpowiedzUsuń