30 maja 2014

Geeks | Aneta.


Jestem:
Jestem częścią Domu Gościnnego „Pokrzywnik 11”, który stworzyłam i prowadzę wraz ze Stefanem – moim mężem. Dla Pokrzywnika zostawiłam pracę w biurze, robię to, co sprawia przyjemność mnie i moim Gościom – dogadzam wszystkim jak tylko najlepiej potrafię, dla nich pitraszę, piekę, uprawiam warzywa, robię przetwory. Pracuję w domu, w lesie, na łące i w ogrodzie – szukam, zbieram, przerabiam …

Robię:
Wegetariańskie jedzenie dla naszych Gości, przetwory, które przechowuję w spiżarni w słoikach o przeróżnych kształtach, (ktoś nazwał ją kiedyś „Słoicą Polski”), biegam po lasach, skaczę po łąkach zwłaszcza z najmłodszymi Gośćmi, szukam grzybów, zbieram jagody, maliny, poziomki, uprawiam warzywa, przerabiam je, gotuję, suszę, mrożę. Zbieram szczaw na szczawiówkę, czarny bez na syrop, krwawnik na herbatę i czosnek niedźwiedzi na pesto. Robię to, co kocham.

Inspiruję się:
Przyrodą, naturą, światem, który mnie otacza… Inspiruje mnie Pokrzywnik, śliczne, czyste, spokojne, takie moje miejsce na ziemi. Pierwszą inspiracją w życiu, kuchni i w lesie była moja Mama Grażynka – wrażliwa na piękno i naturę, z wrodzonym poczuciem estetyki, utalentowana kulinarnie i organizacyjnie, wspaniała osoba.

Co robić żeby Twoja pasja stała się Twoim życiem?
Trzeba słuchać siebie, mieć marzenia i dążyć do tego, aby się ziściły. Trzeba również być bardzo wytrwałym, mieć wsparcie bliskiej osoby i trochę szczęścia.Anetę znajdziecie  tutaj: 
pokrzywnik.pl
Facebook
Weranda Country
Czytaj dalej...

5 komentarzy:

 1. ooo ja tam byłam to jest kraina pieczonych gołąbków miodem i mlekiem płynąca :) mniam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne miejsce! Spokój płynie już z samych zdjęć:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ludzi z pasją!
  To musi być piękne miejsce, i takie spokojne.

  OdpowiedzUsuń
 4. a gdzie ten pokrzywnik znajdziemy?:P

  OdpowiedzUsuń
 5. Oooo umknął mi ten odcinek! Marzę o wycieczce do Pokrzywnika, teraz jeszcze bardziej

  OdpowiedzUsuń