7 grudnia 2012

Noc Czerwonej Kokardy - relacja.

Pod datą 1 grudnia kryje się Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS/HIV. W tym roku miałam po raz kolejny przyjemność być na imprezie organizowanej przez Społeczny Komitet ds. AIDS. Sobota wieczorem, Centralny Basen Artystyczny - Noc Czerwonej Kokardy, którą wspierali z całych sił MAC Cometics, Levi's i Durex. Gości specjalnych było wielu: Tatiana Okupnik, Mika Urbaniak, Kasia „Novika” Nowicka oraz Natalia Przybysz (Natu), która zakończyła wieczór wykonaniem piosenek Janis Joplin dosłownie wciaskającym w parkiet. To nie wszystko - występy artystek przeplatane były fragmentami spektaklu „Miss HIV” w wykonaniu Anny Muchy i Olgi Frycz w reżyserii Macieja Kowalewskiego.
W naszym kraju statystycznie 3 osoby dziennie dowiadują się o zakażeniu - wielu z nas ma przekonanie, że zakażenie HIV ich nie dotyczy i nigdy nie będzie. Jedna na dziesięć osób podejmujących ryzykowne zachowania seksualne przynajmniej raz w życiu wykonała test w kierunku HIV - wiadomo, że wczesne wykrycie zakażenia daje szansę na szybkie rozpoczęcie leczenia, które przyczynia się do przedłużenia życia i poprawy jego jakości.


Łóżko, które widzicie na zdjęciach usytuowane było niedaleko baru - usłane prezerwatywami oraz płatkami róż, każdy z uczestników koncertu mógł poczęstować się zabezpieczeniem oraz za sprawą organizacji pozarządowych, które prezentowały swoje materiały informacyjne i publikacje dowiedzieć się wszystkiego o testowaniu, profilaktyce HIV/ AIDS oraz bezpieczniejszych zachowaniach seksualnych.

Podczas koncertu firma MAC wręczyła Społecznemu Komitetowi d/s AIDS czek na 100 tysięcy złotych- pieniążki pochodzą ze sprzedaży szminek oraz błyszczyków Viva Glam, których nowa odsłona nastąpi już niebawem!
Czytaj dalej...

4 komentarze:

 1. Poczęstowałaś się zabezpieczeniem? :D
  Śliczne łóżko i tak jak zawsze pięknie :)
  Smutne że coraz więcej osób choruje na HIV, i sporo osób przez swoją głupotę

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z koleżanką powyżej :)
  AIDS to nie rak , człowiek w 80% sam jest sobie winien, chyba, że w szpitalu Cię zaraża to co innego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutne,ze seks nie jest juz celebrowany i moze prowadzic do przykrych zdarzen...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że organizują tego typu akcje, jednak mam wrażenie, że ludzie i tak niczego się nie nauczą, bo w takich wydarzeniach biorą udział Ci, którzy wiedzą wiele na ten temat, a reszta nie jest zainteresowana tego typu sprawami.

  OdpowiedzUsuń