29 lutego 2012

pureDKNY - A drop of Verbena.


O Donnie Karan i projekcie przy którym bierze aktywny udział jako osoba i również jako marka pisałam Wam kilka tygodni temu. Dzisiaj chciałam Wam pokazać zapach, o którym jest coraz głośniej - pureDKNY Verbena, dzięki verbenie z Togo, która jest składnikiem perfum, mieszkanki jednego z najbiedniejszych państw na świecie (Togo) są w stanie utrzymać swoje dzieci i rodziny.


Jaki jest zapach? Świeży, rześki, lekko wyczuwalne są w nim zioła - zupełnie jednak nie jest to nachalny aromat domowego zielnika (pamiętacie ze szkoły?!). Kompozycja idealnie wtopi się w wiosenną i letnią aurę, mi kojarzy się z wakacyjnym, deszczowym porankiem. Nuty zapachowe pureDKNY Verbena to werbena, bazylia, galbanum, jaśmin, biała ambra, mech morski, wetiweria - efekt tej kompilacji to niesłychanie czysty i świetlisty zapach.


Opakowanie pureDKNY Verbena to ascetyczna prostota. Zapach zamknięty jest w przezroczystym flakonie inspirowanym kroplą deszczu, wykonano go ze szkła, które ulega całkowitemu recyklingowi - dotyczy to także wytworzonego z wysokiej jakości aluminium korka. Kartonik stworzono z papieru pochodzącego z certyfikowanych lasów i nadrukowano specjalnymi tuszami o niskiej zawartości lotnych związków organicznych - tusze te wyprodukowane zostały w zakładach zasilanych energią wiatrową. Opakowanie zewnętrzne owinięte jest w folię NatureFlex™ - ona również jest pure - wytwarzana z odnawialnej masy drzewnej pozyskiwanej ze specjalnie zarządzanych plantacji. Jak widzicie wszystko jest dokładnie przemyślane, zaplanowane - w naszej dłoni pojawia się produkt, który jest w stu procentach przyjazny środowisku.

W komplecie otrzymałam nasiona bazylii zamknięte w białej puszce, właśnie rosną:

Jeśli poszukujecie wiosennego zapachu bez duszącego ogona koniecznie zaprowadźcie swój nos do perfumerii, namawiam przede wszystkim z powodu akcji dla kobiet z Togo!
Czytaj dalej...

13 komentarzy:

 1. Oryginalna wersja jest całkiem przyjemna (ale nie na tyle by skusić mnie na zakup), a wersja Verbena + cały jej koncept czystości przemawia do mnie. Trzeba będzie obwąchać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym go obniuchała, lubię takie rześkie zapachy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie takie nuty zapachowe, flakon też doskonały w swojej prostocie, mam na te perfumy ogromną ochotę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie sprawdzę. aczkolwiek rewelacji się nie spodziewam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda przepysznie, jak go wąchałam bardzo mi się podobał. Powiem szczerze, że intryguje mnie ta mieszanka zapachowa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. lubię takie zapaszki.. sama kiedyś kręciłam się obok któregoś DKNY, ale ostatecznie nigdy się nie zdecydowałam.. tego muszę poniuchać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham Donne Karan i jej perfumy. Mam chyba z 3 buteleczki ale tego jeszcze nie wąchałam ! :) Ale znając ją będzie piękny !:)

  OdpowiedzUsuń