19 lutego 2012

Lektura na niedzielę - 19.

Kilka tygodni temu wspominałam o Donnie Karan i jej waniliowych perfumach, które przyczyniają się do tworzenia lepszego świata. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o nowym obliczu zapachu pureDKNY i nowej akcji - tym razem zabiorę Was do Togo...
Togo jest jednym z najbiedniejszych państw świata, 66% ludności żyje z rolnictwa przynoszącego znikome zyski. Ogrom biedy dla nas - Europejczyków jest niewyobrażalny - nie potrafię opisać słowami jak żyją, wyglądają, o czym rozmawiają i myślą ludzie, którzy muszą przeżyć wraz ze swoimi rodzinami za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To tyle ile wydajemy na podkład.

Dzięki współpracy Donny Karan i organizacji CARE, pureDKNY jest czymś więcej, niż zapachem, towarem. Dzięki tym perfumom - pomagamy kropla za kroplą poprawić finansową przyszłość kobiet żyjących w Togo. To one sadzą, dbają, zbierają werbenę - starają się zrobić wszystko, aby ich bliscy mogli godniej żyć - celowo napisałam godniej, a nie godnie - potrzeba mnóstwo czasu i pomocy z zewnątrz, aby ludzie żyjący w tak biednych krajach mogli powiedzieć: "Żyję godnie".
Zakupując werbenę od lokalnych rolników z Togo, z których większość stanowią kobiety, marka pureDKNY podjęła działanie mające na celu zabezpieczenie długoterminowej produkcji werbeny w Togo. Trudi Loren, wiceprezes Corporate Fragrance Development Worldwide, Estée Lauder Companies Inc, mówi: „Zapach oraz świadomość pozwalają nam w pewien sposób wzmocnić pozycję kobiet na innym kontynencie oraz zmienić świat właśnie dzięki perfumom.”

Opakowanie pureDKNY Verbena to ascetyczna prostota. Zapach zamknięty jest w przezroczystym flakonie inspirowanym kroplą deszczu, wykonano go ze szkła, które ulega całkowitemu recyklingowi - dotyczy to także wytworzonego z wysokiej jakości aluminium korka. Kartonik stworzono z papieru pochodzącego z certyfikowanych lasów i nadrukowano specjalnymi tuszami o niskiej zawartości lotnych związków organicznych - tusze te wyprodukowane zostały w zakładach zasilanych energią wiatrową. Opakowanie zewnętrzne owinięte jest w folię NatureFlex™ - ona również jest pure - wytwarzana z odnawialnej masy drzewnej pozyskiwanej ze specjalnie zarządzanych plantacji. Jak widzicie wszystko jest dokładnie przemyślane, zaplanowane - w naszej dłoni pojawia się produkt, który jest w stu procentach przyjazny środowisku.

Pamiętajcie, że kropla werbeny z Afryki to kropla naszej dobrej woli.

Krótki film o Togo i projekcie:Zapach pojawi się w polskich perfumeriach w marcu.
Czytaj dalej...

4 komentarze:

 1. Cudowna inicjatywa. Oby więcej takich!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem całkowicie za takimi inicjatywami, lubię je wspierać :)
  Muszę dokładniej się przyjrzeć temu zapachowi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli zapach będzie mi odpowiadał to je kupię aby wesprzeć akcję:)

  OdpowiedzUsuń