1 grudnia 2011

The Body Shop wspiera walkę z HIV/AIDS.

The Body Shop, we współpracy ze znanym i cenionym fotografem Johnem Rankinem Waddellem (pseudonim Rankin), rozpoczął międzynarodową kampanię, której celem jest zachęcenie jak największej liczy osób do przyłączenia się do walki z wirusem HIV. Wirus HIV nie zna granic – aby zwrócić uwagę na ten niepodważalny fakt, w kampanię zaangażowały się różne osoby, które nie chcą pozostać obojętne wobec problemu. Zostały one sfotografowane przez Rankina. Kampania prowadzona jest we współpracy z UNAIDS (Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS) i ma na celu przypomnienie nam, że jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby pomóc nosicielom wirusa. Począwszy od aktywnego wspierania walki z HIV, aż po noszenie symbolicznej, czerwonej wstążeczki 1 grudnia.


"Liczba zarażonych systematycznie wzrasta, szacuje się, że obecnie około 33 miliony ludzi żyje z wirusem HIV. Zdaniem Rankina „ważne jest, aby zająć stanowisko w sprawie, która tak poważnie dotknęła ludzkość. HIV/AIDS nie zniknie. Musimy stale edukować społeczeństwo, nie tylko w zakresie zapobiegania i leczenia, ale także zrozumienia i współczucia. Jest to nadal stosunkowo nowa choroba i pomimo tego, że ostatnie 20 lat pomogło obalić wiele mitów dotyczące HIV i AIDS, przed nami jest jeszcze długa droga."

Annie Lenox, która jest twarzą kampanii:


Sklepy The Body Shop będą wspierać partnerskie i charytatywne organizacje walczące z HIV/AIDS na całym świecie poprzez sprzedaż czerwonej wstążeczki podczas Światowego Dnia AIDS. Także w polskich sklepach będzie można kupić, czerwoną wstążeczkę – 3 zł z każdej sprzedaży przeznaczymy na rzecz organizacji Pozytywni w Tęczy.


Nie bądźmy obojętne!
Czytaj dalej...

1 komentarz: