4 października 2011

Październik miesiącem walki z rakiem piersi!


Dziewczyny, pamiętacie, że październik to miesiąc antyrakowych kampanii? O raku piersi pisałam już we wrześniu, dzisiaj przypominam - badajcie się i dbajcie o siebie - codziennie!
Czytaj dalej...

7 komentarzy:

 1. Tylko lepiej nie w mamobusach, bo tam wychodza czesto złe wyniki.. Moja mama doświadczyła tego na swojej skórze, leciał tez pare razy reportaż w tv

  OdpowiedzUsuń
 2. rak sam w sobie jest przerażający- nie tylko piersi. Przecież rak często nie daje znaków, człowiek może żyć z nim przed 10 lat i o nim nie wiedzieć- nie wyczuć- bo jak zbadasz brzuch czy głowe;)? dobrze jest pamiętać, że z choroby śmiertelnej został uznany za chorobę przewlekłą dzięki postępom w medycynie.
  Ja muszę iść zrobić wszystkie badania;) od usg piersi, po cytologię, badanie krwi itd.
  Już mam cykora;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W mojej rodzinie od strony mamy rak jest najczęściej występującym nowotworem, moja mama jest 'amazonką' - dlatego co roku chodzę na usg jamy brzusznej, piersi, tarczycy. Prawda jest taka - że jak ma cie trafić, to cie trafi. Grunt żeby szybko zareagować, nie dać się, być optymistą i żyć dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dam o regularne badania, podobnie jak moja Mama, ponieważ jestem w grupie wysokiego ryzyka. Niestety nie jestem systematyczna i nie robię samobadania, ale moja pani ginekolog przy każdej wizycie bada mi piersi. Może najwyższy czas się samej zmobilizować...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też dbam o siebie i badam się u ginekologa regularnie, ale PRZERAŻAJĄCE jest to ile kobiet tego nie robi. Niektóre kobiety rodzą dzieci w wieku dwudziestu lat i kolejne badanie jest za kolejne 20 lat, kiedy już zaczyna się dziać coś złego i często bywa za późno...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również badam się u ginekologia regularnie. Od momentu gdy zobaczyłam statystyki stwierdziłam, że tak dłużej być nie może. Zachęcam wszystkie kobiety do zmobilizowania się i dbania o siebie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Również przyłączam się do tej akcji :) Nie wiem, czy zauważyłyście, ale na serwisach społecznościowych też trochę słychać o tej akcji! Warto się badać i dbać o zdrowie :)

  OdpowiedzUsuń