15 września 2011

Rak piersi - razem możemy więcej!

"W Polsce od wielu lat wzrasta zachorowalność na raka piersi, zaś w w ostatnich latach przyrost ten przybrał na sile. Wzrost zachorowalności dotyczy zwłaszcza nowotworów piersi u kobiet w wieku pomenopauzalnym i związany jest ze zmianą stylu życia kobiet polskich, szczególnie tych elementów stylu życia, które wpływają bezpośrednio na metabolizm hormonalny. Te zmiany widoczne są także w różnicach zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe w mieście i na wsi. Częściowo powodem jest występowanie w mieście większej liczby czynników rakotwórczych związanych z uprzemysłowieniem, a także z przedłużeniem średniej długości życia. W porównaniu z innymi krajami ryzyko zachorowania na raka piersi w Polsce można okreslić jako średnie; statystycznie co 16 Polka zachoruje na tą chorobę." (www.rakpiersi.pl)
Zbliża się październik, od wielu lat jest miesiącem, który znamy przede wszystkim z kampanii antyrakowych. Cytat, który przytoczyłam wyżej przeraził mnie do tego stopnia, że przeszły mnie ciarki. Co 16 Polka zachoruje na raka piersi, blogów urodowych na stronie zrzeszającej beautyblogs.pl jest ponad 400, co oznacza, że statystycznie conajmniej 25 spośród nas- bloggerek będzie miało raka piersi. Przerażające?

Badałyście kiedyś Wasze piersi? Ginekolog/ginekolożka pokazał/a Wam jak to się robi? Wasze mamy, siostry, ciocie robią to? Dziewczyny, zmuście wszystkie kobiety z Waszej rodziny do badań - październik jest najlepszym miesiącem - w kraju będzie na pewno mnóstwo mammobusów z przenośnymi mammografami, wiele imprez towarzyszących i ogrom przydatnej wiedzy, którą będą przekazywały pielęgniarki/lekarki.

Otrzymałam info prasowe od Estee Lauder Companies, która od 1992 roku aktywnie uczestniczy w październikowych akcjach. W październiku Estee Lauder i Clinique będą oferować limitowane wersje swoich produktów, część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na wsparcie badań nad lekiem na raka piersi, prowadzonych przez profesora Jana Lubińskiego, założyciela i kierownika Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 1 października we wszystkich największych perfumeriach w Polsce: Marrionaud, Sephora, Douglas będziecie mogły zakupić limitowane wersje produktów, dodatkowo przy kasach będą rozdawane różowe wstążki oraz ulotki informujące o konieczności regularnych wizyt u lekarza i badania piersi.

Tegoroczne hasło październikowej akcji wg. Estee Lauder to: "Razem. Przyłączmy się. Powiedzmy innym. Pokonajmy. Dla przyszłości bez raka piersi."

Produkty, które będziecie mogły kupić i wspomóc badania:
Czytaj dalej...

8 komentarzy:

 1. o ! znowu ta kampania, kiedyś kupiłam wzestawie za 110 zł w piórniczku kredka,błyszczyk o pomadka :) ah ta Estee Lauder....

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja teściowa miała raka, wykryła go w porę, że nawet nie trzeba było stosować chemioterapii, dziś zażywa tylko tabletki antyhormony. Była ostatnio na mammografii i wszystko jest ok. Dbajmy o nasze piersi: jedzmy rzeczy któe chronią go przed nim: pijmy oleje lniane, jedzmy siemię lniane. Dbajmy o ciało i psychikę a będzie dobrze:)Jesli kogoś interesuje jak się leczy raka, i jak go wyleczyć, to polecam książkę lub wszelkie info o TERAPII GERSONA.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przy kazdej wizycie u gina robie sobie usg :) ... wychodze z zalozenia, ze lepiej zapobiegac jak potem leczyc...

  OdpowiedzUsuń
 4. przerażające statystyki... ja robię sobie usg przynajmniej raz do roku

  OdpowiedzUsuń
 5. Maus-ale do ginekologa chodzisz raz na pół roku/rok. Wystarczy,że co miesiąc będziesz się badać sama. I ginekolog powinien też badać pachy,niestety niektórych tego nie robią.
  Ja pomimo robionego usg pół roku wcześniej wymacałam sobie 2 lata temu guzek w piersi. Ryk,płacz,jak to ,mam 19 lat. Wzięłam się w garść,na usg do onkologa,potem zabieg wycięcia i czekanie na wyrok. Na szczęście to nie rak.
  Ale od tego czasu się badam sama,namówiłam na to siostrę i wiele koleżanek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co rok robie USG od 4 lat .
  w mojej rodzinie do tej pory nie było raka piersi ( z tego co mi wiadomo) ,ale to nie zwalnia mnie z regularnych badań .
  to samo tyczy się badań cytologicznych i zagrożenia rakiem szyjki macicy . J.w

  p.s Bardzo ładne te limitowane produkty :)

  p.s 2 Chcialam tylko na krótko podziekować za recenzje Eternala z Organique .Zakupilam ,uzywam ..i też mocno wpadłam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Goska,
  przeciez nie napisalam, ze ograniczam sie tylko do usg :] ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja babcia miała raka piersi ale na szczęście już jest ok. wola walki i wsparcie rodziny naprawdę pomagają!
  Bardzo ważnym elementem w powrocie do zdrowia po operacji jest zwiększona aktywność fizyczna. Dlatego zakupiliśmy babuni rowerek.
  http://mirat.eu/sport-i-rekreacja,c227.html

  OdpowiedzUsuń